Spindle Tamiri • Bakımı • Onarımı

Spindle Motor Tamir, Bakım ve Onarım Hizmetleri

 

Encoder, Sensör, Resolver Değişimi

Yön ve hız kontrolleri için geri besleme (feedback) sinyalleri üreten hassas enkoderleri/resolverleri ve sensörleri, gerekli özeni göstererek orijinal veya piyasada bulunan en yakın muadilleri ile değiştiriyoruz.

Spindle Bobin Sarımı - Bobinaj

Arızalanan spindle motorların bobin sarımlarını kaliteli bakır teller (Emtel ve Avrupa ürünler) ve izolasyon malzemeleri kullanarak, hızlı ve uygun fiyatlarla yapıyoruz.

Spindle Rulman Değişimi/Revizyonu

Ömrünü tamamlayan rulmanları 7000 serisi uzun ömürlü ve birebir aynı orijinal rulmanlarla yeniliyoruz. Orijinal rulman piyasada bulunmuyorsa en uygun muadilini kullanıyoruz. Bakıma gelen tüm motorların rulmanlarını değiştiriyoruz.

Vibrasyon Analizi ve Run-Out Değerleri Raporlama

Tamir veya test için gönderilen tüm spindle motorlara vibrasyon analizi yaparak, detaylı analiz raporunu sunuyoruz. Ayrıca ilgili iş millerinin rulman rodaj çalışması ve run-out değer kontrollerini yaparak motorun raporuna ekliyoruz.

Rotor (İş Mili) Balans Kontrolü, Ayarı ve Raporlama

Rulmanların ısınarak aşınmasını engellemek, motor için daha uzun ömür sağlamak adına spindle için yapılan balanslama hizmetiyle, iş millerinin balans raporunu detaylı olarak çıkartıyoruz.

Örnek Balans Raporu: Spindle Balans Raporu

Takım Tutucular (Gripper) için Bakım

Spindle uçlarına bağlanan ve motorun birçok işe adapte olmasını sağlayan özel tasarım takım tutucuların bakımını yapıyoruz. Değişim gerekli olduğunda tercihinize göre yeni takım tutucu üretebiliyoruz.

Spindle/İş Mili için Ultrasonik Temizlik ve Bakım

Motorun daha verimli çalışması için spindle/iş milinin bütün parçalarını ultrasonik temizleyici/yıkama makinası ile en ayrıntılı ve temizlenmesi zor bölgelerine kadar temizliyoruz.

Bobin Yalıtkanlık/Toprak Kontrolü (Meger - Megger)

Tamire gelen spindle motor sargılarının yalıtkanlık direnci (meger) değerleri, tamir öncesi ve sonrası kontrol edilerek raporluyoruz. İş milini solvent bazlı özel kimyasallar ile yıkıyoruz. Kuruttuktan sonra, gerekli ve onaylanmış ise bobin sarımlarını ve izolasyonunu yapıyoruz.

Fener Mili ve Rulman Kovanı Çap Ölçüsü Kontrolü

İş millerinin orijinal rulmanlarının, kovan yataklarının ve iç bilezik milinin çap ölçülerinin toleranslar dahilinde olduğunun kontrolü yapıyoruz. Gerekli ise taşlama ve/veya dolgu işlemleri uyguluyoruz.

 

Enkoder Sinyallerinin (Feedback/Geri Besleme) Kontrolü

Tamir öncesi ve sonrasında, iş millerinde bulunan encoderlerin (mevcutsa) sinyal kontrollerini ve detaylı run testlerini, ilgili markanın yazılımları ve lisansları ile yapıyoruz. Feedback sinyal kalitesini ölçüyoruz. Enkoder değişimi gerekli görülürse, orijinal yedek parçalar ile değiştiriyoruz.

 

 

Otomasyon Çözümlerimize Güvenen Sektörlerinin Öncüleri

Arçelik
Coca Cola
Ford
Oyak Renault
UNO
Tofaş
Paşabahçe
Rexroh Group
Şişecam
Şölen
Vestel
Aroma